Hakkımızda

Hatemi Hukuk Bürosu 1972 yılında İstanbul Hukuk Fakültesinden Mezun olan Av. F. Kezban Hatemi tarafından kurulmuştur. Büromuz 1973 yılından beri Türkiye'de Medeni Hukuk ve Ticaret Hukuku ağırlıklı olarak hukukun her alanında faaliyet göstermektedir. Büromuz Türk Hukuku ve Uluslararası Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.

İstanbul Barosu'na kayıtlı hukukçu kadromuz farklı dallarda uzmanlaşmış avukatlar kadrosu ile çalışmaktadırlar. Hukukçu kadromuz hukuk alanında çeşitli makaleleri olan İnsan Hakları, Kadın Hakları, Çocuk Hakları ve Hayvan Hakları ilgi alanlarda uzmanlaşmış, Ulusal ve Uluslararası çeşitli konferans ve sempozyumlara konuşmacı olarak katılmaktadırlar.

Büromuz Ülkemizin demokratikleşmesi sürecinde uyum yasaları çerçevesinde Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ve Av. Birliği Komisyonu Türkiye masası ile birlikte yönetilen “Dini Özgürlükler ve Azınlıkların ve Cemaat Vakıflarının” hukuki düzenlemelerinde çalışmıştır. Bu konuda faaliyeti halen de devam etmektedir.

Büromuzda İngilizce,Fransızca, Almanca, Farsça konuşulan diller arasındadır. Tüm büro çalışanları İç Hukuk ve Uluslararası Hukuk yayınlarını izlemede titizlik göstermektedir.